Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Lideri i opozitës turke “sulmon” Erdogan: Ai është një psikopat

88-5-752x440

Lideri i opozitës turke, Kemal Kilicdaroglu e ka quajtuar presidentin Erdogan “psikopat”, pas paralajmërimit për çështjen e dëbimit të dhjetë diplomatëve nga Ankaraja.

Sipas Kilicdaroglu, udhëheqësi turk e konsideroi një “njeri që ka probleme mendore” dhe tek i cili qytetarët “nuk mund t’i besojnë vendit”.

Reagimi i ashpër ndaj Erdoganit vjen në një kohë kur presidenti turk po përpiqet ta paraqesë si “fitore” përshkallëzimin e krizës me dhjetë ambasadorët, pas deklaratës së tyre në rrjetet sociale se ata respektojnë punët e brendshme si dhe të drejtën e brendshme të çdo vendi.

Erdogan kërcënoi se do t’i shpallte “non grata” ambasadorët, por më pas u tërhoq.

Related Posts

Leave a comment