Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Prekëse/ COVID-19 i merr jetën vogëlushit 5-vjeçar nga Saranda(FOTO)

infektivittirane

Një lajm i trishtë erdhi sot për vogëlushin 5-vjeçar nga Saranda që u nis me urgjencë drejt Turqisë. Ai nuk mundi ta fitojë betejën me COVID-19.

Viktima më e re në Shqipëri, mësohet se vuante nga sëmundje bashkëshoqëruese bronkopneumonia, dhe mushkritë e tij ishin të dobëta, aty ku edhe virusi korona sulmon më ashpër.

Fëmija u trajtua pas problemeve me frymëmarrjen dhe temperaturës së lartë për 8 ditë në spitalin e Sarandës në reanimacion.

Për shkak të gjendjes së rëndë ai u transportua me helikopter drejt Tiranës ku mori trajtim për një javë tjetër.

Prej 4-5 ditësh, ai po mjekohej në Turqi, por nuk ka mundur të mbijetojë.

Prekëse/ COVID-19 i merr jetën vogëlushit 5-vjeçar nga

Related Posts

Leave a comment