Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Dy tërmete brenda 10 minutash, Shqipëria zgjohet me lëkundje

-640-0-617b93a83c27f

Shqipëria është zgjuar mëngjesin e sotëm me disa lëkundje sizmike.

Epiqendra e tërmetit 4.9 ballë rihter, sipas aplikacionit për matjen e tërmeteve, ishte në Zerqan në Dibër.

Tërmeti u regjistrua në 08:10 minuta.

Lëkundja sizmike është ndjerë edhe në Tiranë, por fatmirësisht nuk raportohet për probleme.

Më herët, në 08:04 minuta, u regjistrua edhe një lëkundje 3.3 balle

Tërmeti në Shqipëri, sa ishte magnituda dhe ku ishte epiqendraTërmeti në Shqipëri, sa ishte magnituda dhe ku ishte epiqendra

Related Posts

Leave a comment