Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

ADHURUESIT E BERISHËS, PJESA MË GROTESKE E SHFAQJES SË FUNDIT “NON GRATA”

foltorja-vlore

Shpallja “non grata” e Sali Berishës, nga Departamenti amerikan i Shtetit, i fshiu edhe atq pak makiazh properëndimor që i kishte ngelur PD-së berishiste duke prezantuar hapur karakterin dhe frymën mbizotëruese të sektit, anëtarët e të cilit i mban të bashkuar vetëm kryetari i tij Berisha, adhurimi i të cilit prej tyre i tejkalon edhe interesat personale, deri në vetëflijim…

Nga Romeo KARAJ *-

Njerëz të paaftë dhe të indoktrinuar, qe e kane te pamundur per t’a menduar veten dhe te ardhmen e tyre pa idhullin e tyre Berisha, besnike te verber te tij, mohues te vetes dhe atdheut, jane sot pjesa me groteske e shfaqjes se fundit politike te “non grates” Berisha.

Pikerisht keta idhtare te se keqes, kane jetuar 30 vite te arta duke vajtur pas avazit te Berishes dhe pretendojne te jetojne edhe 30 vite te tjera, duke perjetesuar ate dhe familjen e tij ne politike.

Genjejne veten dhe vetem veten, duke shpresuar se, mbeshtetja show qe ata i bejne kryetarit te tyre gërmuq, do te arrije t’i imponohet Shteteve te Bashkuara dhe te ardhmes se ketij vendi.

Pasuesit e germuqit te pakorrigjueshem, do t’a mesojne se, koha kur Shqiperia behej therror per Berishen ka marre fund dhe se therror do te behen vete ata se bashku me të.

Kartën e destabilizimit te vendit, me militante te sektit te tij, me qellim shpetimin e vetes dhe familjes se tij, Berisha duhet t’a ziejë per ditelindje dhe t’i pije lengun.

Pikërisht tek pika e stabilitetit te vendit ndahet e vërteta me të pavërtetën dhe patrioti me tradhëtarin.

*Jurist, denoncuesi i paepur i aferës më të madhe korruptive të ish kompanisë energjitike “CEZ-Albania”.

Related Posts

Leave a comment