Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Kryeplaku kapet me kanabis në shtëpi, policia e arreston në flagrancë

6d4b9032-b850-48e0-b839-fdb094bf3dba-752x440

Arrestohet në flagrancë kryeplaku i fshatit Nojë në Krujë.

 

Haxhi Murati  66 vjeç, banues në fshatin Nojë, Krujë, me detyrë kryeplak i fshatit  u arrestua për veprat penale “Shpërdorim detyre” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

 

Gjithashtu u bë shpallja në kërkim e shtetasit Bujar Sefa(X)., 34 vjeç, banues në Nojë, Krujë, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Armëmbajtje pa leje”.

 

Shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në banesat e tyre, gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi prej 145 kg lëndë narkotike cannabis sativa, gati për shitje, si dhe municion luftarak.

Related Posts

Leave a comment