Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Diell dhe temperatura deri në 28 gradë, ky është parashikimi i motit

mot-me-diell-dhe-vran-euml-sira_hd-780x439

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm deri pasdite kur pritet dhe fillimi i reshjeve.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë rrije të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 09°C në 18°C, në zonat e ulëta nga 18°C në 26°C dhe në zonat bregdetare nga 20°C në 28°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor-Juglindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Related Posts

Leave a comment