Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

I mori para vajzës së pacientes me Covid, del nga burgu Tire Alldervishi

tire-alldervishi (1)

Gjykata ka lënë të lirë këtë të premte sanitaren, Tire Alldervishi,  të spitalit ‘Shefqet Ndroqi’ , e cila u vu në pranga nën akuzën për korrupsion.  Mësohet se ndaj saj është caktuar masa ‘arrest shtëpie’.

Tire Alldervishi, sanitare u hoq si infermiere dhe i mori vajzës së një pacienteje me COVID 8 milionë lekë të vjetra.

Vajza e pacientes me COVID që prej 28 ditësh ishte shtruar te “Shefet Ndroqi” kallëzoi në polici se Tire Alldervishi i ka marrë çdo ditë rreth 5.000-6.000 lekë duke i premtuar se do të kujdesej për nënën e saj, por më pas rezultoi se ajo e la edhe pa ngrënë

Related Posts

Leave a comment